Ana içeriğe atla

Nasıl Çalışmalıyım - Etkili Çalışma Nasıl Yapılır?

Nasıl Çalışmalıyım - Etkili Çalışma Nasıl Yapılır?

Toplama ile değil, çarpma ile çalışın.

Şaşkın?

Açıklamama izin ver.

Etkili Çalışma Nasıl Yapılır?

Olasılıkla Quora çalışmasına katılanların çoğu. 

“Ekleyerek çalışma” ne demektir?

Şunu hayal edin:

Bir kurs alıyorsunuz ve öğrenmeniz gereken 25 hedefiniz var. 

Her bir hedefi 1'e 1 inceleyeceksiniz. Öğrenin, uygulayın ve sonra ilerlemeyi seçin. 

Öğrendin mi?  Nasıl Çalışmalıyım

Yine de, bu becerileri geliştirmek ve organize etmekte zorlanıyorsunuz, düşüncelerinizi art arda birer birer öğrendiğiniz, bir görevi tamamladığınız ve sonra ilerlediğinizde dağınık. 

Saatlerce ders çalışıyorsanız, muhtemelen ekleyerek ders çalışıyorsunuzdur.

Soruları, sınavları ve uygulamaları neden özleyebileceğinizi bilseniz bile uyum sağlar ve benzersizdir. 

Bir sonraki sınava gelin, baştan başlamanız, her parçasını öğrenmeniz gerekiyor. 

Ek olarak eğitim alırsanız, kendinize organize bir zihinsel çerçeve sağlamaz ve becerilerinizin ne kadar büyüyebileceğinin tavanını sınırlarsınız.

Ek olarak okuyan öğrenci her zaman ortalama kalacaktır.

Peki 


Benim gibi çalış.

Çarpma ile çalışma.

Sadece söylediklerimi neden dinlemeniz gerektiğini açıklığa kavuşturmak istiyorum: Dean Listesini sürekli olarak iki zor akademik programda rekabetçi bir üniversitede tuttum. 

Çarpma ile çalışmak, belirli bir temelden anlayışınızı arttırmaktadır. 

Her konuyu bireysel olarak öğrenmek ve öğretmek yerine, öğrenmenizi konunun kendisine hitap etmek yerine, basitleştirmeniz gerekir.

Neden?

Bu temel fikirleri, teorileri, modelleri alabilir ve 

Bu, daha hızlı, daha verimli öğrenebileceğiniz ve bir bütün olarak anlayışınızı geliştirebileceğiniz anlamına gelir.

Mesele şu ki, her zaman yeniden öğrenmek zorunda değilsiniz.

Bunun yerine, güçlü bir çekirdek yetenekler ve alışkanlıklar kümesi geliştirir ve bunları derin ve çeşitli bir beceri seti filizlendirmek için kullanırsınız.


Bir soruyu anlamak için mi çalışıyorsun? 

En verimli çalışmak için ikincisini yapmalısınız.

Mutlu eğitim!


EDIT: 

Bunu en iyi politik ekonomi için nasıl çalıştığımdan açıklayabilirim.

Diyelim ki özel vaka çalışmalarım ya da bir çalışmam var: 

Bu, tüm niyetler ve amaçlar için sorum. 

  1. Soruyu doğrudan bir cevap araştırarak çözün.
    1. Bu belki C sınıfı bir çaba.
  2. Veya sorunun arkasındaki teorileri, kavramları ve akıl yürütmeyi öğrenebilir, uygulayabilir ve yine de bir cevap / sebep sağlayabilirim.

Fark şu ki, bir tanesi için, sadece soruyu araştırmak için uğraşıyorum. 

Örneğin 

Alternatif olarak, bu teorilere katkıda bulunabilecek, ancak bunları tekrar uygulamama izin vermeyecek kadar spesifik olan belirli olayları öğrenmektir.

Çarpma işleminde yaptığım şey için, bunları bir sonraki çalışmamda uygulayabilirim, örneğin: 

Kavramlar ve teoriler burada da geçerlidir ve “çarpma” ile çalışarak, bu teorileri burada farklı bir yanıt için uygulayabilirim, ancak beni oraya götürmek için belirli soru setleri ile sınırlı olmayan bir bilgi ağım var.

Toplama ve çarpma arasındaki fark budur. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İsrail Boru Hattını Rehabilite Ederken Akdeniz Gerginliği Alevlendirdi

 İsrail Boru Hattını Rehabilite Ederken Akdeniz Gerginliği Alevlendirdi Arap Baharı, Türkiye ile zengin Arap Körfezi ülkeleri arasında ideolojik bir çatışmanın başlangıcıydı. Türkiye'nin iddialılığı, genişleyen bir ekonomi ve yasaklı Müslüman Kardeşler gibilerle paylaşılan bir İslami ideoloji markası yla güçleniyor. İsrail ise Avrupalı ve Arap komşularıyla ilişkilerini güçlendirerek bu çatışmadan yararlanacak. İsrail'in ötesi Eilat-Ashkelon boru hattı mevcut bağları sağlamlaştıracak büyük bir varlık olabilir. Türkiye ile Körfez ülkeleri arasındaki gerginlik, Ankara'nın Mübarek'in devrilmesinden sonra Mısır'daki Mursi ve Müslüman Kardeşler'e verdiği güçlü desteği dile etmesi yle büyüdü. Körfez'deki monarşiler İslami demokrasiyi kendi yönetim tarzlarına yönelik varoluşsal bir tehdit olarak görüyorlar. Mursi'nin hapsedilmesi, Libya'daki iç savaş ve Doğu Akdeniz'deki gaz yataklarının keşfi İsrail'in lehine ve stratejik değeri ne yönde oldu. İsrai

Anne Kart Başvurusu Nasıl Yapılır

Anne Kart Başvurusu Nasıl Yapılır İstanbul kart bebekli annelere ücretsiz Anne Kart başvurusu nasıl yapılır? İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin almış olduğu 17 07 2020 tarihli karar doğrultusunda İstanbul'da ikamet eden 0-4 yaş arası çocuk sahibi annelere İstanbul il sınırları içerisinde toplu ulaşımda ücretsiz olarak seyahat edebilecekler.  Anne kartınız ile şehir içi ulaşımda ücretsiz seyahat etmenin yanı sıra içerisine bayiye yüklemeniz durumunda Beltur,bnb,bisiklet,sosyal tesisler İspark, isper, Migros,A101 Hamidiye otomatları ve İstanbul taksi gibi sosyal alanlar da harcama ya da ödeme işlemlerinizi kolaylıkla yapabileceğiniz para kartı olarak da kullanabileceksiniz.  İBB Anne kartı başvurusu nasıl yapılır?  İBB İstanbul kart bebekli annelere ücretsiz başvuru yapmak için İstanbul kart online resmi web sitesine hemen başvurunuzu yapabilir ve tercih edeceğiniz size en yakın İstanbulkart başvuru merkezinden anne kartınızı teslim alabilirsiniz. Anne Kartın teslimi sırası

Başarılı Çalışma için 4 Hafıza Tekniği

Başarılı Çalışma için 4 Hafıza Tekniği Finallere veya sınavlarınıza uzun süre kalmadı, şimdi ders çalışma  sırasında bazı etkili hafıza tekniklerini denemeye başlamak için mükemmel bir zaman. Kütüphanede haftalar harcamak yerine, Başarılı Çalışma için bilimin desteklediği bu 4 Hafıza tekniği ile daha akıllıca ve daha verimli çalışın. Başarılı Çalışma için 4 Hafıza Tekniği; Ioci yöntemini kullanın Yüksek sesle tekrar yöntemi Anımsatıcı yapma yöntemi Her konuyu bir kokuya bağlama yöntemi Loci Yöntemi ile Çalışma Tekniği Başarılı Çalışma için 4 Hafıza Tekniği arasında ilki olan Ioci yöntemi, antik Roma dönemlerine dayanan ve günümüzde de kullanışlı bir hafıza tekniğidir. Bu yöntemle bilgi, eviniz veya şehriniz gibi bildiğiniz bir yerle bir “yolculuğa” bağlanır. Her durakta zihinsel olarak bir bilgi yerleştirirsiniz. Bu bilgileri hatırlamak için, hafıza yolculuğunuzda gezintiye çıkarak konuları hatırlayabilirsiniz. Örneğin, biyokimya okuyorsanız, mitoz sürecini ezberlemek için içkinizin e