Ana içeriğe atla

Tayfun Haishen güney Japonya'yı vuruyor

 Tayfun Haishen güney Japonya'yı vuruyor


Bir hafta içinde Japonya'yı vuran ikinci güçlü tayfun, Pazar günü güney adalarında şiddetli rüzgar ve yağmura yol ladı.


Tayfun Haishen çatıları havaya uçurdu ve sel ve çamur kaymalarına karşı savunmasız bir alana kuzeye doğru ileten evleri elektriksiz bıraktı.


Meteoroloji yetkilileri, rekor bir fırtına olabileceğinden kaynaklanan şiddetli yağış lar konusunda uyardılar. İnsanların yiyecek ve su stoku için barınak ve stok yapmaya hazır olması için günler öncesinden uyarılar yapıldı.


Yetkililer, güneybatıdaki ana kyushu adasındaki çok sayıda nehrin sel riski altında olduğun


Japonya Meteoroloji Ajansı Haishen, Çince "deniz tanrısı" anlamına gelir, o Okinawa ve Amami Oshima güney Kyushu ada hırpalanmış olarak 112mph kadar sürekli rüzgarlar ambalaj olduğunu söyledi Pazar günü erken saatlerde.


Haishen sadece güçlü değildi - Kategori 3 kasırga eşdeğer - ama aynı zamanda etkilenen alanlarda ulaşmak büyük, ajansa göre.


Haishen'in rotası, geçen hafta Japonya'nın güneyini vuran, düzinelerce insanı yaralayan ve binlerce evin elektriğini kesen Tayfun Maysak'a benziyor.


Yeni Zelanda'dan 43 mürettebat ve 5.800 taşıyan bir kargo gemisi Japonya açıklarında alabora oldu. İki kişi kurtarıldı ve bir ceset de bulundu. Haishen yüzünden arama durduruldu.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İsrail Boru Hattını Rehabilite Ederken Akdeniz Gerginliği Alevlendirdi

 İsrail Boru Hattını Rehabilite Ederken Akdeniz Gerginliği Alevlendirdi Arap Baharı, Türkiye ile zengin Arap Körfezi ülkeleri arasında ideolojik bir çatışmanın başlangıcıydı. Türkiye'nin iddialılığı, genişleyen bir ekonomi ve yasaklı Müslüman Kardeşler gibilerle paylaşılan bir İslami ideoloji markası yla güçleniyor. İsrail ise Avrupalı ve Arap komşularıyla ilişkilerini güçlendirerek bu çatışmadan yararlanacak. İsrail'in ötesi Eilat-Ashkelon boru hattı mevcut bağları sağlamlaştıracak büyük bir varlık olabilir. Türkiye ile Körfez ülkeleri arasındaki gerginlik, Ankara'nın Mübarek'in devrilmesinden sonra Mısır'daki Mursi ve Müslüman Kardeşler'e verdiği güçlü desteği dile etmesi yle büyüdü. Körfez'deki monarşiler İslami demokrasiyi kendi yönetim tarzlarına yönelik varoluşsal bir tehdit olarak görüyorlar. Mursi'nin hapsedilmesi, Libya'daki iç savaş ve Doğu Akdeniz'deki gaz yataklarının keşfi İsrail'in lehine ve stratejik değeri ne yönde oldu. İsrai

Anne Kart Başvurusu Nasıl Yapılır

Anne Kart Başvurusu Nasıl Yapılır İstanbul kart bebekli annelere ücretsiz Anne Kart başvurusu nasıl yapılır? İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin almış olduğu 17 07 2020 tarihli karar doğrultusunda İstanbul'da ikamet eden 0-4 yaş arası çocuk sahibi annelere İstanbul il sınırları içerisinde toplu ulaşımda ücretsiz olarak seyahat edebilecekler.  Anne kartınız ile şehir içi ulaşımda ücretsiz seyahat etmenin yanı sıra içerisine bayiye yüklemeniz durumunda Beltur,bnb,bisiklet,sosyal tesisler İspark, isper, Migros,A101 Hamidiye otomatları ve İstanbul taksi gibi sosyal alanlar da harcama ya da ödeme işlemlerinizi kolaylıkla yapabileceğiniz para kartı olarak da kullanabileceksiniz.  İBB Anne kartı başvurusu nasıl yapılır?  İBB İstanbul kart bebekli annelere ücretsiz başvuru yapmak için İstanbul kart online resmi web sitesine hemen başvurunuzu yapabilir ve tercih edeceğiniz size en yakın İstanbulkart başvuru merkezinden anne kartınızı teslim alabilirsiniz. Anne Kartın teslimi sırası

Başarılı Çalışma için 4 Hafıza Tekniği

Başarılı Çalışma için 4 Hafıza Tekniği Finallere veya sınavlarınıza uzun süre kalmadı, şimdi ders çalışma  sırasında bazı etkili hafıza tekniklerini denemeye başlamak için mükemmel bir zaman. Kütüphanede haftalar harcamak yerine, Başarılı Çalışma için bilimin desteklediği bu 4 Hafıza tekniği ile daha akıllıca ve daha verimli çalışın. Başarılı Çalışma için 4 Hafıza Tekniği; Ioci yöntemini kullanın Yüksek sesle tekrar yöntemi Anımsatıcı yapma yöntemi Her konuyu bir kokuya bağlama yöntemi Loci Yöntemi ile Çalışma Tekniği Başarılı Çalışma için 4 Hafıza Tekniği arasında ilki olan Ioci yöntemi, antik Roma dönemlerine dayanan ve günümüzde de kullanışlı bir hafıza tekniğidir. Bu yöntemle bilgi, eviniz veya şehriniz gibi bildiğiniz bir yerle bir “yolculuğa” bağlanır. Her durakta zihinsel olarak bir bilgi yerleştirirsiniz. Bu bilgileri hatırlamak için, hafıza yolculuğunuzda gezintiye çıkarak konuları hatırlayabilirsiniz. Örneğin, biyokimya okuyorsanız, mitoz sürecini ezberlemek için içkinizin e