6 Eylül 2020 Pazar

Tayfun Haishen güney Japonya'yı vuruyor

 Tayfun Haishen güney Japonya'yı vuruyor


Bir hafta içinde Japonya'yı vuran ikinci güçlü tayfun, Pazar günü güney adalarında şiddetli rüzgar ve yağmura yol ladı.


Tayfun Haishen çatıları havaya uçurdu ve sel ve çamur kaymalarına karşı savunmasız bir alana kuzeye doğru ileten evleri elektriksiz bıraktı.


Meteoroloji yetkilileri, rekor bir fırtına olabileceğinden kaynaklanan şiddetli yağış lar konusunda uyardılar. İnsanların yiyecek ve su stoku için barınak ve stok yapmaya hazır olması için günler öncesinden uyarılar yapıldı.


Yetkililer, güneybatıdaki ana kyushu adasındaki çok sayıda nehrin sel riski altında olduğun


Japonya Meteoroloji Ajansı Haishen, Çince "deniz tanrısı" anlamına gelir, o Okinawa ve Amami Oshima güney Kyushu ada hırpalanmış olarak 112mph kadar sürekli rüzgarlar ambalaj olduğunu söyledi Pazar günü erken saatlerde.


Haishen sadece güçlü değildi - Kategori 3 kasırga eşdeğer - ama aynı zamanda etkilenen alanlarda ulaşmak büyük, ajansa göre.


Haishen'in rotası, geçen hafta Japonya'nın güneyini vuran, düzinelerce insanı yaralayan ve binlerce evin elektriğini kesen Tayfun Maysak'a benziyor.


Yeni Zelanda'dan 43 mürettebat ve 5.800 taşıyan bir kargo gemisi Japonya açıklarında alabora oldu. İki kişi kurtarıldı ve bir ceset de bulundu. Haishen yüzünden arama durduruldu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İsrail Boru Hattını Rehabilite Ederken Akdeniz Gerginliği Alevlendirdi

 İsrail Boru Hattını Rehabilite Ederken Akdeniz Gerginliği Alevlendirdi Arap Baharı, Türkiye ile zengin Arap Körfezi ülkeleri arasında ideol...